PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=137}
6,9 130 911
ocen
6,9 10 1 130911
5,7 18
ocen krytyków
Ogniem i mieczem
powrót do forum filmu Ogniem i mieczem

POLKI

ocenił(a) film na 10

PAtrząc na zachwyt Polek nad Bohunem, stwierdzam że Polksa to jednak ku... głupia która
bierze se za męża alkoholika,psychopatę i choleryka który ją leje jak starą szmatę (i
słusznie), a potem ma pretensje do całęgo świata, łazi do koscioła i zostaję dewotką, Co za
kraj.

ocenił(a) film na 6
J_C_WELLS

że choleryk to się zgodzę, ale psychopata, lejący kobietę jak "starą szmatę'? Czytałaś ty w ogóle książkę? Jesli tak, to pokaż mi jakiś fragment z którego wyciągnęłaś te wnioski. Co do alkoholu to owszem często "nie wylewał za kołnierz", jak prawie każdy w tamtych czasach ale nawet sam mówił Helenie w Czarcim Jarze że jak chce to potrafi się ograniczyć, więc bardzo uzależniony raczej nie był.

Mimo to twierdzę, ze każdy ma prawo do własnej, nawet najbardziej "oryginalnej" interpretacji.

użytkownik usunięty
ErienTulcawende

A dlaczego pił? Bo Helena go nie chciała -to był pewnie jeden z głównych powodów. Poza tym "J C WELLS" Polki zachwycają sie Bohunem bo jak oglądałeś film Jurko był porywczy, brutalny, agresywny, ale nigdy nie był taki dla Heleny - kochał ją, i był dla niej łagodny.

ocenił(a) film na 10

Taki kazdy jest na początku, ale osoba zdrzadza swoje zachowanie przed związkiem, które należy wziąć pod uwagę, ja nie tyle opisałem Bohuna, co współczesnego faceta na podstaie Bohuna.

ocenił(a) film na 7
ErienTulcawende

heh pytasz czy czytał książkę, a ty żyjesz w realiach??

ocenił(a) film na 1
J_C_WELLS

Bohun w filmie to jedyna postać z krwi i kości, tyle się scenarzystom udało, a do tego dobrze, z jajem zagrana. Skrzetuski to mumia, Wołodyjowski to błazen, Helena to trup mrugający, Zagłoba to pijaczyna bredząca od rzeczy, a Podbipięta to idiota. Na kogo tu w takim razie zwrócić uwagę jak nie na Bohuna?

ocenił(a) film na 10
antyliberpal

Na mnie :P

ocenił(a) film na 9
J_C_WELLS

Zachwyt zachwytem, ale to zmienia faktu, że na męża bym go nie chciała. Jest po prostu świetnie oddaną postacią, jedną z moich ulubionych w adaptacji "Trylogii"- przede wszystkim naprawdę przystojny i utalentowany aktor, który potrafił pokazać energię, butność, temperament i odwagę graniczącą z szaleństwem. Miło popatrzeć na niego na ekranie, ale jako Helena wybrałabym Skrzetuskiego.

ocenił(a) film na 7
J_C_WELLS

Ja patrząc po swojej pracy myślę, że niestety każda potrzebuje złodzieja,brzydkiego ... żal.pl,ale to może je podnieca... heh

ocenił(a) film na 6
eulogy_pl

a kim jesteś? męską dziwką?

ocenił(a) film na 7
ErienTulcawende

Służby mundurowe

ocenił(a) film na 7
ErienTulcawende

Nie SW :P

ocenił(a) film na 7
J_C_WELLS

Wychodzi na to , że jednak potrzebują czasami napierdalania heh

J_C_WELLS

to jest zawodowy trolling. ale co widzę w Bohunie, to mogę powiedzieć ...
po pierwsze: aktor. zarówno Aleksander jak i Jacek Rozenek (głos) - chociaż ten ostatni obecnie bardziej kojarzy mi się z głosem Geralta niż Bohuna.
po drugie: romantyk. jak Werter, Bohun kocha i nie rozumie, że do miłości nie można nikogo zmusić. w miłości Bohun jest postacią tragiczną.
po trzecie: pułkownik kozacki. znów - romantyk, tym razem jednak walczący o wolność.
po czwarte: u Bohuna pojawia się niezwykle interesujący wątek magiczny tzn. Horpyna.
po piąte: wszystko co czyni, czyni z ogromną pasją i namiętnością - a to czyni go postacią wyrazistą i ciekawą. ma jednoznacznie sprecyzowane poglądy, silną osobowość, charyzmę.
Na koniec: Współczesne Sienkiewiczowi kobiety również zdaje się wolały Bohuna. W Potopie mamy bowiem Kmicica, który już nie bardzo przypomina Skrzetuskiego. Kogo przypomina? No właśnie ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones