PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=137}
6,9 130 911
ocen
6,9 10 1 130911
5,7 18
ocen krytyków
Ogniem i mieczem
powrót do forum filmu Ogniem i mieczem

A tutaj dostajemy tchórzliwego prostaczka i w dodatku pijaczynę. Rola dobrze zagrana ale nie ma
nic wspólnego z książkowym panem Zagłobą

ocenił(a) film na 8
kaleenee

zgadzam się w 100 %

ps w innych częściach jest lepszy aktor, a jego gra bardziej książkowa

kaleenee

Rewelacyjny Zagłoba to Mieczysław Pawlikowski, Kazimierz Wichniarz całkiem dobry, ale pan Kowalewski... Komiksowy, prymitywny, prostak. Do cholewek mości Zagłobie nie dorasta :)

ocenił(a) film na 10
kaleenee

Nie mówcie, każdy aktor pokazuje trochę innego Zagłobe ,gdyż każdy Zagłoba jest trochę inny w każdej części powieści. Zagłoba w Potopie miał najmniejszą rolę i oprócz słynnego fortelu z Rochem Kowalskim nie ma szans zbyt popisać się intelektem, jest za to odważniejszy niż Zagłoba w innych częściach (lecz nie przekłada się to na czyny. Zaś to Zagłoba w Panu Wołodyjowskim jest NAJWIĘKSZYM TCHÓRZEM nie robi nic chowa się za piec itp. Za to jest największym intelektualistą (jego słynne fortele) ,ale też pijakiem (nie rozstaje się z butelką). Zaś Zagłoba w OiM jest połączeniem tych dwóch typów ( gdy trzeba śmieszny, są fortele-scena z dziadami, jest odważny, waleczny- zabicie Czeremisa, Kozaków na strychu, Zbaraż, oczywiście jest też tchórzliwy i dużo pije;)

sarmackipolak

W książce Pan Wołodyjowski Zagłoba miał 90 lat więc ciężko było by od niego wymagać jakiś większych działań.

ocenił(a) film na 10
ghf

Też o tym pisze ,że każdy Zagłoba jest trochę inny

ocenił(a) film na 10
ghf

I żeby nie był ja nie mam zarzutów do Zagłoby w Panu Wołodyjowskim, mój komentarz służył do wyjaśnienia rym ,którzy krytykują postać Zagłoby w Ogniem i Mieczem

sarmackipolak

Tak zgadzam się każdy z aktorów przedstawił Zagłobę w różnych okresach jego życia, więc may to fajnie pokazane.

ghf

czytal pan ksiazke?

maciek27

Oczywiście że czytałem nawet pare razy.

ghf

to jakie wazne sceny ktore by mogly byc w filmie pomineli?

ghf

prosze odpisac

maciek27

Proszę kilka przykładów. w rozłogach bohun w książce zabija chyba dwóch knaziów nie 4
- pod Zbarazem Zagłoba zabija Burlaja w filmie tego brak
- na koncu Skrzetuski nie spotyka sie z Helena na zamku tylko w drodze do Zamoscia bo tam ja rzedzian ukryl gdy sie rozdzielili z Zagloba i Wolodyjowskim
- Polacy odnosili tez zwyciestwa w filmie pokazywane sa prawie same porazki
- Czeremisa usieka z szabli Zagloba a nie z pistoletu
- brak scen jak Skrzetuski doloczyl do komisarzy gdy szukal heleny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones