PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=137}
6,9 130 859
ocen
6,9 10 1 130859
5,7 18
ocen krytyków
Ogniem i mieczem
powrót do forum filmu Ogniem i mieczem

Film Ogniem i Mieczem to niewątpliwe arcydzieło, nie można mu nic zarzucić! To co miał
osiągnąć osiągnął i ile kroć leciał będzie jeszcze w tv to grono Polaków będzie go oglądało, a
hejterzy niech sobie pooglądają filmy z B. Szycem i całą resztę tych badziew co promuje ta
zjechana i zakłamana do maxa stacja TVN, a nie tu świetną produkcje minusują bleee pluje
na was wy pseudo "polaczki" co ciągle tylko negują nasz kraj i świętą historię NASZEGO
NARODU! !

ocenił(a) film na 7
deemc

Film jest dobry, miejscami bardzo dobry, ale do arcydzieła bardzo dużo mu brakuje. Moje zarzuty:
- Izabela Scorupco zupełnie nie pasuje do roli Heleny
- miejscami niemiłosiernie nuży
- tak naprawdę to mało w nim scen batalistycznych, można było pokusić się o przedstawienie chociaż bitwy pod Korsuniem
- skandalicznie przedstawienie bitwy pod Żółtymi Wodami
- Zamachowski w roli Wołodyjowskiego? Oj to niestety nie to
To już nie jest niestety tak genialne dzieło jak Potop, ale źle też nie jest. O wiele lepiej sytuacja ma się z serialem: dodano kilka scen, świetne przedstawienie wymarszu wojsk Wiśniowieckiego, jego pożegnanie z rodziną.

R_WSP

Ja mam podobne zdanie. Izabella Scorupco w ogóle nie pasuje mi do roli Heleny Kurcewiczówny. Skkrzetuski w wykonaniu Żebrowskiego wyszedł blado, bezbarwnie. Najlepiej podobała mi się rola Domogrowa. Bohuna w moim odczuciu zagrał rewelacyjnie, podobnie jak Wiśniewska w roli Kniahini. Ogólnie film bardzo mi się podobał.

ocenił(a) film na 10
BOHUNica_1664

Przede wszystkim Helena to nastolatka, zaś pani Iza, nie ujmując jej niewątpliwej urody, lat miała wówczas bez mała trzydzieści. Poza tym oczy Heleny czarne były, jako i włosy, zaś Izabela S. to niebieskooka blondynka.

ocenił(a) film na 7
andre_

Fakt , Helena jako niebieskooka blondynka....aż mnie rzuciło za pierwszym razem.
Potem przywykłem.
A potem nawet polubiłem :-)

ocenił(a) film na 10
nightgale

Urody nie sposób jej odmówić, to i polubić łatwiej :)

andre_

No, masz rację. ;)
Mi nie pasowała dlatego, że w książce, kiedy Bohun więzi ją w Czortowym Jarze i grozi ślubem jest silna i zdecydowana, a p. Scorupco niby jest, ale mnie mnie nie przekonuje...

ocenił(a) film na 10
R_WSP

Serial oczywiście lepszy, ale tak czy owak spodziewałem się nieco więcej, szczególnie sceny batalistyczne mnie zawiodły. No i "Bar wzięty" z pełnej dramatyzmu sceny stał się takim, ot, przecinkiem.

Niemniej jednak mam do tej produkcji sentyment i chętnie do niej wracam. A z postaci najlepiej chyba udał się Rzędzian no i oczywiście Bohun :) choć i Zagłoba w wykonaniu Kowalewskiego też niczego sobie.

Reasumując - dobrze że Hoffman zdążył nakręcić całą Trylogię. :) i za to mu chwała.

ocenił(a) film na 10
andre_

Byłbym zapomniał o Krzywonosie - śp. Maciej Kozłowski chyba był Kozakiem z pochodzenia, bo zagrał świetnie :)

ocenił(a) film na 8
R_WSP

Że dłuży się?! To najdziwniejszy zarzut, jestem świeżo po którymś tam obejrzeniu filmu i uderzyło mnie właśnie szybkie tempo i przyspieszający je montaż, nawet taki, że zabrakło mi chwilowych zwolnień akcji.

ocenił(a) film na 8
deemc

Arcydziełem nie jest, ale jest bardzo dobrym filmem. Nie udały się tam role Heleny i P.Wołodyjowskiego (Zamachowski z tą jego porządną dykcją i głosikiem mógłby grać eunucha w jakichś tureckich scenach), znakomitych zaś było wiele: Wiśniowieckiego, Bohuna, Horpyny, Stupki, Olbrychskiego, Kozłowskiego (i inne Ukraińców grane przez Polaków, nawet pomniejsze). Zaszkodziła filmowi polityczna poprawność obliczona na relacje polsko-ukraińskie, ale pod względem operatorskim, montażu, dźwięku, kostiumów, rekwizytów, reżyserii (błyskotliwe kierowanie scenami, dialogami, ruchem postaci w kadrze), muzyki film na bardzo wysokim poziomie. Zabrakło tkliwej miłości między Heleną a Skrzetuskim.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones