PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=137}
6,9 130 911
ocen
6,9 10 1 130911
5,7 18
ocen krytyków
Ogniem i mieczem
powrót do forum filmu Ogniem i mieczem

Moim zdaniem zarówno Skrzetuski jak i Bohun są nieprzeciętnego uroku! ;)Trudno wybrać...Każdy inny na swój sposób. Skrzetuski honorowy, spokojny, dostojny. Bohun porywczy, oddany, zazdrosny. Ale wszystkie te cechy to na swój sposób pozytywy.

ocenił(a) film na 10

Nie tylko w miłości szczęścia nie miał, ale i w życiu. Zaufał Kurcewiczom - zdradzili go, zaufał Zagłobie - zdradził go, zaufał Rzędzianowi - zdradził go... i na dodatek został wydany w ręce Skrzetuskiego. Myślę, że on już ten pal by wolał, niż łaskę z rąk tego Lacha. No nieszczęśliwie mu się w życiu układało, ale dzielny był!!

użytkownik usunięty
KVA

Ach, no właściwie... Przekonałaś mnie :) Przyznam, że nie pomyślałam o tym.

ocenił(a) film na 8

Właśnie skończyłam czytać książkę ;) I rzeczywiście - opis jak wyglądał Upiór trochę nie koniecznie pokłada się z tym co było w filmie, mi osobiście trudno było sobie twarz Eryka wyobrazić ;) No w każdym razie Upiór z Opery refleksyjna książka, musical i film ;)
Generalnie dla mnie Bohun i Eryk to dość podobne postacie... Zostali osamotnieni... Tylko jeden kitę odwalił z miłości, drugi jakoś wytrzymał, ale jak pisał Sienkiewicz "Mówiono także, że uśmiech nie postał nigdy na ustach tego szczególnego człowieka". Obaj szaleni i odważni... I jeden i drugi umiał czarująco śpiewać i grać :) No i szablą/pałaszem wywijać :)
Ach... Nie wiem jak Wy ale po przeczytaniu "Ogniem i mieczem miałam i teraz po przeczytaniu "Upiora" mam jakiś niedosyt :/

użytkownik usunięty
wera551

No ja niedosytu teraz nie mam, ale jak czytałam, czyli wtedy, jak mi się ci dwaj wspomniani podobali, to owszem, miałam. Zawsze wtedy zaczynałam pisać tzw. fanfiction, którego nigdy nie kończyłam :) Ale u mnie tak już generalnie jest: co jakiś czas interesuje mnie inny bohater. Bohun był ze 3 lata temu, Upiór rok temu, teraz już jest inny... Czy wy też tak macie, czy jesteście bardziej stałe?

ocenił(a) film na 8

O lol :D A wiesz że mnie też ostatnio wzięło na fanfiction :D To takie bzdury wypisywałam że aż się sama dziwiłam :D A jeszcze wcześniej z mojej i koleżanki ręki wyszło opowiadanie "42 Bohunów" :D Hehe, po prostu nudziło nam się na lekcjach :D
A co do tej stałości ;) Od półtora roku jaram się Bohunem :D W tym czasie miałam krótką przerwę na równie przystojnego kolesia, ale potem doszłam do wniosku że jednak fajniej jarać się Jurkiem :D No a Erykiem to prędzej taka fascynacja, chociaż film/książka mi się zarąbiście podoba :)

ocenił(a) film na 10
wera551

Ja jak któryś mnie zafascynuje zaczynam się od razu nim jarać, ale jak później zafascynuje mnie inny to z tego tez się zaczynam jarać i już się jaram z dwóch, później z trzech, czterech, siedmiu - bo tyle wynosi mój rekord. A fanfiction!?! Zaczynam pisać, a w miedzy czasie dopisuje następnych bohaterów, nie przeszkadza mi to prawie. Boje się tylko, że kiedyś może mi się z tego zrobić coś, co długością będzie przypominać ,,Modę na sukces" xdd

ocenił(a) film na 8
KVA

O :D Fajny rekord :D
Co tam, fanfiction jest fajne :D Można sobie jaja zrobić, pojeździć po kimś, komuś trochę wizerunek wybielić ;p
Ale żeby z tego "Moda na Sukces" była ? :D Nie u mnie ;) Wena kapryśna Pani, raz jest a raz nie ma ;) A bez weny to nie mam się co zabierać, bo bałabym się co by wyszło :D
A może przezwyciężycie wstyd jaki na tym głupich funfiction ciąży i coś opublikujecie ? :D Ja tam mogę te moję i koleżanki "42 Bohunów" ^^

ocenił(a) film na 10
wera551

Tak to był by doby pomysł :]. Ciekawa jestem jaka treśc może się kryc pod tytułem "42 Bohunów" xD. Aczkolwiek Bohuna mamy tylko jednego i niepowtarzalnego:D

użytkownik usunięty
madzik1593

Aj, mojego to nawet nie ma co zamieszczać, szczerze mówię, bo jestem z niego tak niezadowolona jak to tylko możliwe :P No i nieskończone jest. Ale tych "42 Bohunów" to bym chętnie poczytała, jeśli można :)

ocenił(a) film na 8

Ostrzegam że tam takie bzdury wpisywałyśmy i wszystko jest pomieszane epokami itp. że możecie mętliku w głowie dostać :D No i nie zapominajcie że to tylko amatorskie wygłupy dwóch dziewczyn, więc trochę porąbane może być ;D
Zaraz w edicie dam linka :)

http://werkau.deviantart.com/art/42-Bohunow-179112450

Proszę ;D Debilne jak nic :D Ale mi się podoba :D

ocenił(a) film na 10
madzik1593

Na Polskim nie jestesmy ni musza byc epoki po koleji xD

ocenił(a) film na 10
madzik1593

Czemu Bohun 7 raz jest "Ataman " a raz "Eksplorator" xD. ALe opowiadanie dobre hahah xD

ocenił(a) film na 10
madzik1593

Przeczytałam i powiem szczerze, że bardzo fajne i przy okazji mam propozycje. Może założymy blog, na którym będziemy mogły opublikować naszą twórczość. Ja sama w dniach najbliższych postaram się napisać jakieś opowiadanie z Bohunem w roli głównej, bo tego, które dotąd stworzyłam nie opublikuję, a przynajmniej nie przed jego ukończeniem. Co Wy na to!?!

ocenił(a) film na 10
KVA

Pomysł dobry. Ja będę "wiernym czytaczem" gdyż sama nie tworze haha xD

ocenił(a) film na 10
madzik1593

Uwielbiam tworzyć,ale jestem słabsza w obsłudze technicznej i nie założę bloga sama, bo zwyczajnie nie potrafię, ale jeśli by mi ktoś pomógł to byłoby świetnie zorganizować coś takiego. Jeśli ktoś godzi się żeby mi pomóc coś takiego zorganizować to proszę napisać na gg. Mój nr. 8994786.

ocenił(a) film na 10
KVA

O tym sie moge zajać:D xD

ocenił(a) film na 8
madzik1593

To co dziewczyny ? :D Na Onecie ktoś może założyć bloga, ale mogą być dodatkowi moderatorzy ;)
Jakby co - moje gg 7450920 :D
A no i fajnie że Wam się moje wypociny podobają :D

ocenił(a) film na 10
wera551

Ja z Magdą już się zajęłyśmy blogiem, ale potrzebujemy jeszcze troszkę czasu, ale na razie zapraszamy na forum , gdzie można dyskutować nie tylko w granicach Bohun <3 vs. Skrzetuski, ale całej ,,Trylogii". Link do niego poda wam Magda jak tylko dopracujemy wszystkie szczegóły, czyli myślę, że już jutro.

ocenił(a) film na 8
KVA

Oki oki :D
A jeszcze nawiązując do którejś odpowiedzi Madzi :D
Braci było 42, no więc każdy powinien mieć jakieś imię ;) Ale koleżanka wymyśliła że będą to pseudonimy ;D I tak zostało :)

ocenił(a) film na 10
wera551

Ale albo Bohun nr 7 ma dwa pseudonimy albo jest dwóch Bohunów nr. 7 xD nie ważne :P Im więcej tym lepiej ^^

ocenił(a) film na 8
madzik1593

Naprawdę ? :D O lol, to chyba nie zauważyłyśmy błędu xD To trzeba to poprawić :)
Dzięki za uświadomienie ;D

ocenił(a) film na 10
wera551

Ależ nie ma za co:D Polecam się na przyszłość haha ;)

użytkownik usunięty
madzik1593

Też przeczytałam Twoją twórczość, Wera, i powiem Ci, że jest odjazdowa :D A, no i popieram pomysł z blogiem. Będę Waszą wierną czytelniczką i będę Wam pisać komcie ;P

ocenił(a) film na 10

Daje też linka do forum, które stworzyłyśmy.
Tam tez możecie wchodzić ^^. http://nachlani-sarmaci.pun.pl/. Logujmy się i udzielajmy haha xD. DO bloga linka jescze nie zamieszczam gdyż jest w fazie "tworzenia się" :)

ocenił(a) film na 8
madzik1593

Oki :D
Ja się zarejestrowałam na forum ;D
A bloga się zrobi :]
W najbliższym czasie postaram się o jakąś skórkę sarmacko - Bohunową ;) ;D

ocenił(a) film na 10
maestro_czaja

Trzymam kciuki:D

ocenił(a) film na 10
madzik1593

Forum i blog udało nam się już założyć, więc serdecznie wszystkich na nie zapraszamy. Link do forum podała w postach wyżej Magda, a link do bloga znajdziecie na forum w wątku ,,Nachlani Sarmaci o literaturze". Zapraszamy, życzymy miłej zabawy z nami i wzywamy do zapoznania się z regulaminem xdd

ocenił(a) film na 10
KVA

Z regulaminem ktory jest straszny bo niektorych slow nie rozumiem hahahahx d

maestro_czaja

Trudno wybrać?!Dziewczyno!Oczywiście o gustach się nie dyskutuje ale jednym z powodów dla których mogę oglądać ten film w nieskończoność jest właśnie Jurko Bohun. Szalona kozacka krew, niebezpieczeństwo, chęć zemsty za niewierność najbliższych oraz tajemniczość, słowiański romantyzm i sentymentalizm jednocześnie , to jest właśnie to czego niejedna kobieta pragnie. Ja za takiego jednego Bohuna oddałabym tysiąc Skrzetuskich. Każda chciałaby być wielbiona niczym święta przez swojego lubego a nawet porwana w jasyr(chociaż to właściwie dotyczy Tatarów - ale ładnie brzmi):)Zastanawia mnie jedno - czy w ostatniej scenie w oczach Heleny nie było czasem więcej smutku za utraconą miłością, którą Bohun sam zniszczył, niż szczęścia z bycia u boku Skrzetuskiego??/Ja obstawiam pierwszą wersję...
P.S. no i jest szalenie przystojny, prawdziwy mężczyzna z krwi i kości. Oj głupia ta Helena głupia...

ocenił(a) film na 8
DevilishAngel

Oczywiście się zgadzam z koleżanką co do tych cech Jurka ;)
Aczkolwiek Scorupco zrobiła psikusa Hoffmanowi i tak zagrała ta ostatnią scenę.
A przystojny to Sasza Domogarow jest. Nie przeczę że Helenka głupia była, bo była ;D
My się tu generalnie zachwycamy Bohunem, ale pamiętajmy że dużą zasługę w tym ma właśnie Sasza ;)
Gdyby nie on, to mi tylko chyba by żal było strasznie tego Kozaka za to że takiego kopa w dupę dostał od życia.
Zapraszam na forum, do którego link był wcześniej, tam można podyskutować więcej o tym ;D

wera551

Czyli można zaliczyć nas do dziewczyn tudzież kobiet których dziwnie skonstruowana psychika zdecydowanie bardziej woli drani od grzecznych chłoptasiów:)Masochistki czy co?!;p
Domagarow swoje zrobił owszem, ale czytając książkę również miałam sentyment do Bohuna i sceny z jego udziałem czytałam z zapartym tchem:)
P.S. jak znajdę troszkę czasu to na pewno odwiedzę forum...:)

ocenił(a) film na 10
DevilishAngel

Bo Bohun jest postacią bardzo dynamiczną i trudną do okiełznania... A kobiety lubią mieć wpływ na facetów.... Jak postawisz takiemu Kozakowi warunek "albo ja albo np. hulanki z kompanią " a on wybierze Ciebie to będziesz miała pewność, że Cię niesamowicie kocha gdyż zrzeka się dla Ciebie tego co 'czyniło go do tej pory kozakiem' (bo początkowo Kozacy na Siczy nie mogli mieć żon),a takiemu Skrzetuskiemu powiesz, że co ? Czego nie może robić? Nawet Oleńka Kmicicowi powiedziała "albo-albo" .Nudny facet zs Skrzetuskiego, nazywajmy rzeczy po imieniu xD.
Można nas zaliczyć ^^.

ocenił(a) film na 8
madzik1593

To jest nas 4 :D Która jeszcze ma tak dziwnie skonstruowaną psychikę jak to ujęła koleżanka wyżej ? xD
Czytając książkę... Kurde, tak mnie wciągnęła że nie zwracałam uwagi na mniejsze szczegóły jak np. opis wyglądu Jurka czy Skrzetuskiego dopóki nie miałam napisać charakterystyki ;p Ale potem ogarnęłam dokładniej co nie które fragmenty :D
Dorze to Magdo ujęłaś :D Ja to bym w ogóle sama na te hulanki poszła z takim Kozakiem :D
Skrzetuski no niestety nudny był... Co to za życie w tamtych czasach by było ? siedzieć w domu jako kura ? Eeeee... Nie może to być ;p

wera551

Popieram, Skrzetuski był zbyt szlachetny - no złoto nie chłopak;p przy nim czułabym się jak nic nie warta grzesznica:D
która chciała siedziec jako kura w domu to siedziała, ale przykładowo taka Baśka Wołodyjowskiego - ona kurą na pewno nie była tylko na wojny ze swoim lubym jeździła:D

ocenił(a) film na 10
DevilishAngel

Racja my nie godne takiego faceta jak Skrzetuski:D
Oj taaak Baśka była udana:D Ale pasowała do takiego Wołodyjowskiego ... Bo jakby ją przyczepić do Bohuna to by jej nie odpowiadało( podobała jej się szlachetność Michałka i zasługi dla Rzplitej) a ze Skrzetuskim by się nudziła....Ale może by się tego wymarzonego syna doczekała.... ?Nie ważne, w każdym bądź razie pary w trylogii są udane aczkolwiek Helka i Janek byli nudnawi ;D chociaż energię mieli ( do robienia dzieci w końcu 12 synów mieli XD i potem zaczęły się dziewuchy )

madzik1593

Po tych 12 synach i córach Bohun pewnie już by tak nie czcił swojej pięknej Heleny:D

ocenił(a) film na 10
DevilishAngel

On by nawet nie miał czasu tyle na robić xD chyba, że 2 x sześcioraczki albo 3 x czworaczki :D Ej dziewczyny wbijajcie na forum ;d. http://www.nachlani-sarmaci.pun.pl

ocenił(a) film na 7
DevilishAngel

Jeśli chodzi o książkę, to potrafiłam kilkanaście razy wracać do scen z udziałem Bohuna. A moim ulubionym fragment został ten u Horpyny - gdy Jurko mówi Helence, że ona jest dla niego jak obraz w cerkwi...
Ech, aż się wzruszyłam.

ocenił(a) film na 8
Offca125

Sześcioraczki ? xD Nie wytrzymała by tego ;p

Hmmm... Ja generalnie też czasami sobie oglądam sceny z Jurkiem w filmie, albo w książce czytam ;D

ocenił(a) film na 6
wera551

W moim "alternatywnym świecie" mieliby tylko 3-4 dzieci z czego dwoje starszych to bliźnięta (różnej płci) a dziewczynka z tej "pary" to 100% "córeczka tatusia".

ocenił(a) film na 6
ErienTulcawende

Te bliźniaki nazwałam Maria i Fedor - jak byłam mała pamiętam taką bajkę, emitowaną w charakterze wieczorynki (nie pamiętam tytułu), tam był taki herszt bandy rozbójników (co prawda stary i brzydki, ale w wersji młodszej mógł wyglądać inaczej) i jego córka miała na imię Maria.

ocenił(a) film na 6
maestro_czaja

jak byłam mała to kochałam zawsze całym sercem bohuna i nienawidziłam heleny za to, że wybrała takiego przeciętnego skrzetuskiego (trochę zamulającego) ;d

ocenił(a) film na 8
lakeofffire

Jak 3/4 dziewczyn tutaj ;D
Ale nie oszukujmy się - Bohun to tylko postać literacka, my się i tak zachwycamy w głównej mierze Aleksandrem Domogarowem :) A raczej Bohunem przez niego odgrywanym. Ale nie ma się co dziwić ;D

ocenił(a) film na 10
wera551

Racja !
Ostatnio rozmawiałam z kolegą o filmach, aktorach etc i jest to typ człowieka, któremu nic nie pasuje. Rozmowa z holiłud (nienawidzonego prze owego kumpla) zeszła 'kina nam bliższe'. Rozmowa o kinie rosyjskim i o Domogarowie. ów kolega powiedział, że to najlepszy aktor jakiego kiedykolwiek widział xDD

ocenił(a) film na 8
madzik1593

Hehe, ja wczoraj z koleżanką rozkminiałam jaki Sasza jest zajebiaszczy :)
Że potrafi grać i na gitarze czy tam bandurze, pianinku/fortepianie, śpiewa super... O grze aktorskiej nie mówiąc :D
W ogóle jak raz byłam na inscenizacji bitwy pod Kłuszynem to nawiązałam rozmowę z jedną Panią która obok mnie stała - nie dość że dowiedziałam się że jej ojciec służył w 2 Pułku Ułanów Grochowskich, czyli na tym na którym wzoruje się moje kochane Stowarzyszenie, to jeszcze stwierdziła że była kilka razy w kinie na Ogniem i mieczem, tylko dlatego żeby popatrzeć na Bohuna :D Hehe... Bo tak zarąbiście grał Domogarow :):):)

ocenił(a) film na 10
wera551

Jednak zwierzęcy urok i pazurki bardziej przyciągają kobiety. I dranie też. A przynajmniej mnie - każdy mój eks był draniem.
A Bohun, no cóż marzenie, ale nie wiem czy dzisiaj za siódmą górą, za siódmą rzeką, chciażby i ze świecą sie takiego znajdzie. Ach...<marzy sobie>...

ocenił(a) film na 8
KVA

Może gdzieś hen daleko na tej Ukrainie się kryje jakiś potomek prawdziwego Iwana Bohuna ? ;)
Drogie Panie, trzeba zacząć poszukiwania :)
A tak w ramach ciekawostek - W Kalniku tam gdzie ten prawdziwy Ataman stacjonował, jest "Chata Bohuna" :D
Nie wiem jak Wy, ale ja się na przejażdżkę po Ukrainie wybieram za 3 lata z koleżanką :D To i Kalnik odwiedzimy :D I Kijów i Zbaraż i Rozłogi jeśli istnieją :>

wera551

1. Rozłogi raczej nie istnieją, przynajmniej z tego co mi wiadomo
2. Iwan Bohun i Jurko Bohun to jednak nie to samo
3. To jak już zwiedzicie Chatę Bohuna to zjedzcie jeszcze szynkę Bohuna w pomidorach (pomidory koniecznie gatunku Bohun)... lub wstąpcie do Strzegomia do restauracji As Bohuna http://www.as-bohuna.pl/ lub U Bohun (może to to samo). Restauracja u Bohuna jest też w Świdnicy

Zapraszam na stronę domogarov.prv.pl (dawniej domogarov.unl.pl - zostaliśmy zmuszeni do zmiany serwera)

Tari

http://bolemar.pl/szynka-bohuna-pi-121.html?image=0&osCsid=12eef655e68a41a8e2a3c 56308cc34f8 Jakby ktoś chciał się popatrzeć na to cudeńko... ;D

ocenił(a) film na 8
Tari

Co do rozłogów to nie wiem... Zobaczymy :)
A nigdzie nie napisałam że Jurko i Iwan to te same postaci ;P Wiadomo że że ten pierwszy był wzorowany przez Henia Sienkiewicza na drugim. Ponoć nawet Iwan Bohun jest utożsamiany z Fedoreńką, ale nie wiadomo czy to te same postacie....

A co do szyneczki... Mniam :D Aż chciało by się na kanapkę wziąć xD

Swoją droga jest jedna restauracja w klimacie karczmy szlacheckiej z zarąbistym żarciem w Orońsku jakoś na granicy województwa Mazowieckiego i mojego ukochanego Świętokrzyskiego. Te grule z kotletem wielkości duuużej i do tego rozłożonej dłoni + 3 surówki kosztuje 19 złoty, ale najeść się można co nie miara :) Starcza na cały dzień latania po lasach itd :D I jeszcze w czasie czekania dostaje się smalczyk z chlebem xD Dobra, bo się rozmarzyłam xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones